pilotcar
Blog

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak herkesin görevi.
Bu konuda biz üzerimize düşeni yapıyoruz ve çevreye duyarlı
yeni nesil %100 elektrikli araçlar üretiyoruz.

PILOTCAR Elektrikli Golf Araba Modelleri Nelerdir?

 • 2023-07-28
PILOTCAR Elektrikli Golf Araba Modelleri Nelerdir?

Elektrikli golf araçları denildiğinde aklınıza gelen yabancı markalara son veren Pilotcar birbirinden şık araç tasarımlarıyla karşınızda!

Elektrikli golf araçları, her şeyi ile yerli üretimin en kaliteli ve bilinen isimlerinden biri olan Pilotcar, tarafından üretiliyor. Firma sektör içerisinde bir çok başarılara da imzasını atmıştır. Türkiye ve diğer ülkeler için üretilen elektrikli golf araçlı satış rakamlarını sürekli arttırıyor.

Yüzde yüz yerli olan markamız, elektrikli golf arabası denilince akıllara gelen ilk marka olma özelliği taşıyor. Markamızın yerli üretim ile ülkemize de büyük katkıları bulunmaktadır. Türkiyeden aldığı desteği yine Türkiye için harcamaktan kaçınmayan Pilotcar, golf sporunun sadece Avrupaya özgü olmadığını da kanıtlamıştır.

Her amaca ve ihtiyaca uygun araçlar, sadece golf için değil farklı sporlar ve işlevler için de kullanılabilir. kompakt, hafif, uzun ömürlü, çekici ve hepsinden önemlisi, çok iyi fiyatlı. Elektrikli araba ile kaliteyi uygun fiyata seçersiniz. Tüm Pilotcar ürünleri, uzun yıllar boyunca elektrikli arabanızın keyfini çıkarmanızı sağlayan cömert bir garantiye sahiptir.

Her zamanki el arabasıyla oynamak, özellikle uzun, dalgalı çekimlerde her zaman enerjinizin bir kısmını tüketir. Elbette enerjinizi itmek yerine bir sonraki atış için kullanmayı tercih edersiniz, bu durumda el arabası yerine elektrikli araba tercih edilir. Sadece otomatik arabanın tutamağını tutarak, herhangi bir çaba harcamadan otomatik olarak sizinle "yürümeye" başlayacaktır. Böylece sepet enerjinizi tüketmez ve sadece oyununuza odaklanmanızı sağlar.

Golf Arabası Çeşitleri

 • Pull-out Golf Cart: Pull Cart, golf ekipmanınızı taşımanın en kolay yoludur. Tahmin edebileceğiniz gibi, araba arkasından çekiliyor. Sadece golf çantasının yerleştirildiği iki tekerlekli bir çerçeveden oluşur.
 • İtmeli Golf Arabası: Bu itme tipinin kullanımı, çekme arabasına göre çok daha keyifli çünkü çekerken duruşunuz daha iyi. Üç tekerlekli bir çerçeveden oluşur.
 • Elektrikli Golf Arabası: Elektrikli arabalar görsel olarak itme arabalarına benzer, ancak aynı zamanda genellikle iki motorlu ve hızı ayarlamak için buna karşılık gelen bir kontrole sahip bir elektrikli sürücüye de sahiptirler. Çerçeve genellikle alüminyumdan yapılır. Bununla birlikte, üretimde karbon veya titanyumun kullanıldığı premium modeller de vardır.
 • Golf arabasıin en önemli aksesuarlar puan kartı tutucusu ve şemsiyeliktir. Bu, özellikle kötü havalarda bile golf sahasından kaçınmayanlar için önerilir. Olabilecek en kötü şey, yeni golf arabasının bagaja sığmamasıdır . Bu nedenle, satın almadan önce arabanın ve bagajın boyutlarını kontrol edin.

Elektrikli Hizmet Araçları

Üretim kalitesiyle olduğu kadar tasarımlarıyla da ön planda olan elektrikli golf arabası modelleri, beş farklı kategoride hizmet vermektedir. Bunlar;

 • 2, 4 ve 6 kişilik personel taşıma araçları
 • Ambulans
 • Yük taşıma için kullanılan mini elektrikli kamyonetlerdir.

Tamamen kullanım amacı ve ihtiyaca göre özelleştirilen bu ürünleri kullanmak istediğiniz arazilere özgü tasarlanmış olmaları da dikkat çekmektedir. Düz bir arazi için de engebeler için de özel üretilen birçok modelimiz vardır.

Pilotcar elektrikli golf arabasının iki versiyonu mevcuttur: Manuel ve otomatik. 

 • Manuel versiyonda bir açma/kapama düğmesi ve troley hızını yürüyüşünüze göre ayarlamanızı sağlayan değişken bir teker bulunur. 
 • Otomatik versiyonun anahtarı yoktur ve yürüyüş hızınıza otomatik olarak uyum sağlar. 

Hangi versiyonu tercih ederseniz edin, elektrikli araba, oyununuz için kesinlikle size çok fazla konfor ve eğlence garanti edecektir.

Bir elektrikli golf arabası sipariş ederseniz, yapacak çok seçeneğiniz olur. Elektrikli arabanın rengine 18 mi yoksa 36 delikli lityum pil mi alacağınıza karar vermeniz gerekiyor ve ayrıca şemsiyelik, kutu tutacağı ve diğer pratik aksesuarları da ekleyebilirsiniz.

Hangi modeli seçeceğinize karar verirken kullanım ihtiyaçlarınız ve öncelikleriniz dikkate alınarak tasarımların gerçekleştirmektedir.

Elektrikli Golf Araçları

LOTCAR güvencesinde üretilen elektrikli golf araba modelleri işyeri ve ev de dahil olmak üzere bütün prizlerde tereddütsüz bir şekilde herhangi bir sorun olmaksızın 6-8 saatlik şarj süresiyle tam şarj edilebilmektedir.

PİLOTCAR, 5 ayrı kategoride sunduğu elektrikli golf araba modellerinde uygulamakta olduğu kaliteli ve güvenli tasarım teknolojisinin yanında, satış sonrası verdiği bakım hizmetleri ile de sektöründe fark yaratıyor.

Elektrikli olduklarından doğaya dost bir kullanım imkanı da sunan bu araçları sayfiye yerleri başta olmak üzere birçok yerde kullanabilirsiniz. Otellerde de sık sık tercih edilen bu araçları, müşterilerinizi taşımak ya da küçük çaplı eşyalarınızı, ürünlerinizi taşımak için de kullanabilirsiniz.

Golf Arabası

Golf araçları olarak bilinen bu araçlar, zamanla büyük alanlarda zaman kazanmak amacıyla kullanılmaya başlanmıştır. Havaalanları gibi büyük alanlarda, tatil köylerinde, büyük fabrikalarda elektrikli golf arabaları kullanılmaktadır.

Bu araçlar PC serisi olarak adlandırılmıştır. Kişi sayısı ve özelliklerine göre değişiklik gösteren araçları kullanım amacına göre sipariş edebilirsiniz. Çok sayıda farklı modeli olan araçların temel özelliği elektrikli olmaları ve şarj edilebilirlikleridir. İnsan ve yük taşıyabilen bu modellerin engelliler için uygun olan çeşitleri de mevcuttur.

Ambulans

Fabrikalarda, spor alanları, marina ve alışveriş merkezlerinde oluşabilecek herhangi bir kazaya müdahale etmek için PC-A serisi golf arabaları kullanılabilir. Elektrik ile çalıştığı için kapalı alanlarda herhangi bir salınım oluşturmaması da hastane ve sağlık kuruluşları için tercih sebebi olabiliyor.haline gelmesini sağlamıştır.

 • Özellikle sayfiye yerlerindeki sağlık kuruluşları ve marinalar başta olmak üzere bu araç güvenli bir tercih olacaktır.
 • Ayrıca farklı türdeki kullanımlarınız için de bu aracı tercih edebilirsiniz.
 • Hem özel hem de uygun fiyatlarla bu seriyi sipariş edebilirsiniz.
 • Hastane sektöründe Pilotcar araçları farklı ulaşım türleri için kullanıldıkları için yaygın olarak kullanılmaktadır. 
 • Ayrıca hastaneler ve klinikler için yüklerin taşınması için özelleştirilmiş çözümler sunar. Yükleme alanını çok sayıda konfigürasyonla özelleştirme imkanı sayesinde, optimum çözümü bulmak kolaydır. 
 • Hastaneler ve sağlık tesisleri, çarşafların, yemeklerin ve yiyeceklerin taşınması, yatakların hareketi, atıkların, ilaçların ve test tüplerinin kontrollü sıcaklıklarda taşınması ve ayrıca tıbbi ekipmanın taşınması ve bakımı ve bakımı için bunları seçer.
 • Çekme kapasitesi ile 4,500 kg'a kadar taşıma yatakları veya arabaları için de kullanılır ve birden fazla işlem için tek bir araca güvenilebilir.

Kamyonetler

Birçok sektörde tercih edilen kamyonetler, tarım alanlarında da oldukça sık tercih edilmektedir. Çiftliklerde, seralarda kullanımı oldukça yaygındır. Tasarımı sayesinde dar alanlara girebilmekte ve bu sayede insan gücüne çok fazla gerek kalmadan taşınması gereken yükleri kısa mesafeden alabilmektedir.

Yaklaşık 3-3.5 TL'lik elektrik maliyeti ile tam şarj kapasitesi dolar. Yol durumuna göre 50 ila 80 Kmlik menzile sahip olan elektrikli golf arabası yol tutuş, ergonomik tasarım, kavrayış, manevra kabiliyeti, dayanıklılık ve yedek parça- bakım kolaylığı gibi özelliklere sahiptir. Çevre kirliliği yaratmayan, tamamen çevre dostu olan bu araçlar, yolculuk esnasında bütün dar yollara girebilir. Bu kolaylık, uzun mesafeli yolculukların ciddi anlamda kısalmasına aracılık etmektedir.

İş yükünü hafifletmesiyle beğenileri toplayan bu araçlar devlet desteği alarak KDV, alım desteği, vergi indirimi gibi konularda da önemli ayrıcalıklar sağlar. Hava kirliliği ve gürültüye son veren, iş gücünden, zamandan ve maddiyat açısından tasarruf sağlayan bu işlevsel araçlara hemen şimdi PILOTCAR farkıyla sahip olabilirsiniz.

Öncelikli olarak müşteri memnuniyetini ilke edinen PILOTCAR, elektrikli golf araçları modelleri tasarlanırken en iyisini ve her zaman en kalitelisini hedef alarak ar-ge çalışmalarını devam ettirmektedir.