pilotcar
Blog

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak herkesin görevi.
Bu konuda biz üzerimize düşeni yapıyoruz ve çevreye duyarlı
yeni nesil %100 elektrikli araçlar üretiyoruz.

Hizmetin Olduğu Alanda Elektrikli Hizmet Aracı Yanınızda

  • 2020-06-05
Hizmetin Olduğu Alanda Elektrikli Hizmet Aracı Yanınızda

Elektrikli hizmet aracı; elektriğin sayısız lütuflarından biridir. Elektrik artık hayatımızın bir parçası olmuş, ısınmadan aydınlatmaya neredeyse her alanda elektrik kullanımı karşımıza çıkmıştır. Bazı faktörlerden ötürü araç üretiminde de elektrikli araç üretimi söz konusu olmuş ve elektrikli araçlar hayatımıza hızlı bir giriş yapmıştır.

  1. Elektrikli Hizmet Aracı Nedir?
  2. Turizm Sektöründe Elektrikli Hizmet Araçlarının Tercih Edilme Sebepleri Nelerdir?
  3. PILOTCAR Elektrikli Hizmet Araç Modelleri Nelerdir?

Hep bahsedilen gelecek geldi. Elektrikli araçların hızlı bir şekilde üretimi ve satışı yapılmakta. Hatta artık elektrikli araçlar sadece binek olarak değil hizmet araçları olarak da yaygın bir kullanım alanına sahip olmaktadır. Peki Nedir bu elektrikli hizmet araçları, hangi sektörlerde ne için ve ne sıklıkla kullanılmakta? Sektörün bilinen, en çok tercih edilen markasının elektrikli hizmet araç modelleri nelerdir?

1. Elektrikli Hizmet Aracı Nedir?

Elektrikli hizmet araçları; bilhassa turizm sektöründe başrol oynayan bir araç türüdür. Büyük otel veya tatil köyleri gerek müşteriyi gezdirmek gerek bagaj taşımak gerekse müşterinin tatil alanında gezebilmesi adına temin edilen bir araç türüdür. Bunun haricinde hava alanlarında da bagaj veya insan taşımak amacı ile de sıklıkla kullanılmaktadır. Yine sıklıkla rastlanan alanların içine hastaneleri ve büyük işletmeleri de almak mümkündür. Tasarımı ve özel boyutları sayesinde standart araç boyutları ile girilemeyecek alanlara rahatlıkla girebilmektedir. Kısacası hizmet araçları, pek çok sektörde yük ve insan taşınması gerekli olan hizmetlerde kullanılan araçlardır.

2. Turizm Sektöründe Elektrikli Hizmet Araçlarının Tercih Edilme Sebepleri Nelerdir?

Turizm sektörü çok yönlü bir sektördür. Eğlenceyi, konforu, huzuru ve çeşitliliği müşterilerine aynı zamanda vermeye çalışmaktadır. Elektrikli hizmet araçlarını bu alanda en çok tercih edilmesine etki eden birçok faktör arasında 3 tane daha öncelikli faktör bulunmaktadır. Bunlar; sessizlik, tasarım şıklığı ve maliyette uygunluktur.

2.1 Sessizlik: Elektrikli araçların aşırı sessiz çalışıyor olması, tatillik alanlarda tercih edilmesinin en büyük faktörlerinden biridir. İnsanların tatil yapmaktaki en temel amacı şehrin gürültüsünden, iş stresinden uzaklaşmak ve bilhassa büyük şehirlerin problemlerinden biri haline gelen trafik ve beraberinde gelen trafik gürültüsünden kaçmaktır. Hal böyle olunca tatil için gelinen alanlarda da araç sesi duymak istememelerinden ötürü işletmelerin bu denli sessiz çalışan araçları tercih etmeleri müşteri memnuniyeti açısından oldukça artı puan kazanmalarına sebep olmaktadır.

2.2 Sağladığı Avantajlar (Maddi Vs.): Hizmet araçlarının turizm alanlarında tercih edilmesinin diğer bir sebebi olarak ise; işletmenin ister şehirden uzak isterse şehir içinde çok büyük alana yayılmış olmasından ötürü petrol ofislerine gitmek gibi bir derdi olmayacak, gerektiği zaman kendi bünyelerinde şarj edebilmeleri mümkün olacaktır. Bu tür araçlar hem maliyet açısından hem de zaman açısından işletmeye olumlu katkılar sağlamaktadır.

2.3 Tasarımda Şıklık: PILOTCAR firmasının üretmiş olduğu tasarım harikası elektrikli araçlar; tatilde görüntü kirliliğini önlemek için birebirdir. Özel tasarımı sayesinde şık ve modern duruşu ile göze hitap etmektedir.

3. PILOTCAR Elektrikli Hizmet Araç Modelleri Nelerdir?

Elektrikli araç üretiminin öncülerinden olan PILOTCAR; elektrikli hizmet araçları olarak üretmiş olduğu modelleri ile de oldukça beğeni toplamaktadır. 4-6-8 kişilik kapasitesi ile oldukça kullanışlı olan PC-4/ PC-6 model hizmet araçları ile müşterilerine hat safhada konfor ve kalite sağlamaktadır.