pilotcar
Blog

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak herkesin görevi.
Bu konuda biz üzerimize düşeni yapıyoruz ve çevreye duyarlı
yeni nesil %100 elektrikli araçlar üretiyoruz.

Elektrikli Kamyonet ile Zorlukların Üstesinden Zorlanmadan Gelin

  • 2020-09-16
Elektrikli Kamyonet ile Zorlukların Üstesinden Zorlanmadan Gelin

Elektrikli kamyonet, tasarımına eklenen fonksiyonları ile zorlukların altından başarıyla kalkabilmektedir. Özellikle yaygınlaşan elektrikli araba arz-talep artışını göz önünde bulunduracak olursak, artık gaz, petrol gibi yakıtlarla çalışan araçların devri yakın zamanda kapanmaya yüz tutmaya mahkumdur. Azalan petrol rezerveler de bunun en büyük sebeplerinden biridir. Ayrıca elektrikli araçların doğaya ve maddi anlamda tüketiciye sağladığı kazanç elektrikli araçları daha cazip hale getirmiştir. Aynı durum gerekçesi ile elektrikli kamyonetlerin de üretimi son zamanlarda bir hayli artmıştır.

  1. Elektrikli Kamyonetlerin İşlevleri Nedir?
  2. Kimler Elektrikli Kamyonet Tercih Etmeli?
  3. Gününüzde Elektrikli Araç Kullanmanın Faydaları Var Mıdır?

1. Elektrikli Kamyonetlerin İşlevi Nedir?

Elektrikli kamyonetler işlevsellik olarak yüksek performans göstermektedir. Özellikle tasarımı sayesinde ihtiyacınızın üstünde yer ve daha çok maddi güç gerektiren büyük kamyonetlerden ya da arka sepetlerden sizi kurtarmaktadır. Diğer kamyonet modellerine göre daha az yer işgal ettiğinden, pek çok alana zorlanmadan girebilmekte, bu açıdan daha çok işlevsellik sergilemektedir.

2. Kimler Elektrikli Kamyonet Tercih Etmeli?

P-1000 elektrikli kamyonet türleri müşteri beklentileri ve ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanmış olan bir araç olduğundan aslında tercih kitlesi hemen hemen belirlidir. Büyük alanlarda konaklama hizmetleri sunan işletmeler elektrikli kamyonetleri tercih edebilirler. Zira bagaj taşımak için bire birdir, hem tasarımında ki zarafeti ile göze hitapta ettiğinden müşterilerin de tatil süreçlerinde göz zevkini bozmayacaktır. Seracılık ile uğraşanlar, çiftçiler içinde bir hayli işlevsel bir araç olan elektrikli kamyonetler; mahsullerin taşınmasında gerekli performansı sağladığından bu alanlarda sıklıkla bu tip kamyonetler tercih edilmektedir. Büyük fabrikalar genellikle ürünlerini, mamullerini taşımak ya da mal kabul ürünlerin ilgili birimlere yahut depolara taşımak amacıyla bu tip araçlara ihtiyaç duymaktadır. Elektrikli kamyonetler büyük fabrikalarda; artık istek boyutunu aşmış, ihtiyaç haline gelmiştir. Makro depolar da tıpkı büyük fabrikalar gibi elektrikli kamyonetleri hemen hemen fabrika içi kullanım amacı ile aynı amaçtan dolayı kullanmaktadırlar. Gelen ürünleri ilgili alanlara taşımak, ya da ilgili alanlardan alıp sevkiyata göndermek amacıyla taşımak için bu tip araçlara ihtiyaç duyulmaktadır. Amaca ve ihtiyaca yönelik olarak çeşit kasa modelleri ile müşterilere tek tip kasa modeli diretilmemekte, gereksinimlerine ve zevklerine göre tercih imkanı sunulmuştur.

3. Günümüzde Elektrikli Araç Kullanmanın Avantajları Var Mıdır?

Günümüzde otomobil sektörleri çok köklü değişimlere imza atmaktadır. Yakıt ile çalışsan araçlar yerlerini yavaş yavaş elektrikli araçlara bırakmaktadır. Peki yaygınlaşan elektrikli araçların ne gibi avantajı vardır? Bunları elektrikli araçların sağladığı maddi avantajlar ve diğer sağladığı avantajlar olarak iki başlık altında açıklamak mümkündür;

Elektrikli Araçların Maliyet Açısından Avantajları;

  • Devamlı değişen petrol fiyatlarından etkilenmezsiniz.
  • Emisyon ölçümü gibi bir duruma gerek olmadığından emisyon hizmetlerine de para ödemek zorunda kalmazsınız.
  • Teşvik amaçlı vergi oranları daha düşüktür. Yani daha az vergi ödersiniz.
  • Motor ömürleri, araç atık üretmeden çalıştığı için daha uzundur.
  • Yine 0 atıkla çalıştıkları için; tamir masraflarından da büyük bir oranda kaçınmış olursunuz.

Elektrikli Araçların Sağladığı Diğer Avantajlar;

Elektrikli araçların üretime başlanmasında ki en büyük etkenlerden biri de çevresel faktörlerdir. Yakıt ile çalışan araçlar atmosfere bir hayli zarar vermiş ve vermektedir. Gelecek nesillere daha iyi bir çevre bırakmak için hatta bugünü kurtarmak için dahi elektrikli araçlara geçiş yapmak gerekmiştir. Ayrıca petrol rezervlerine ulaşmak için yapılan çalışmalar da bunun cabasıdır. Elektrikli araçların üretimiyle küresel ısınma gibi bir felaketin de önünü kesmeye çalışılmaktadır. Tüm bu sebeplerden ötürü elektrikli araçlar çevreye kattıklarından dolayı geleceğe yönelik büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Sonuç Olarak; Elektrikli araç sektörünün, sektörel öncülüğünü elinde tutan PILOTCAR aracılığıyla piyasaya sürülen P-1000 / elektrikli kamyonetler hem işinizi hem cebinizi rahatlatmaktadır. Uzun yıllar bu alanda hizmet veren ve müşterilerini iyi tanıyan PILOTCAR, hem uzman kadrosu ile hem bilgi birikimi ile uzun yıllardır müşterilerine ve çevreye hizmet vermektedir.