pilotcar
Haberler

PILOTCAR markasının basın yansımalarını takip edebilirsiniz.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu Pilot Taşıt Koltukları Sanayi A.Ş. Fabrikasını ziyaret etti.

2015-02-24

Pilot koltuk fabrikası Yönetim Kurulu Üyesi Mefkure Özkılıç Zümbülova, Hüseyin Zümbülova ve Pazarlama Müdürü Haluk Yetek tarafından karşılanan Vali Karaloğlu çalışanlar ile öğlen yemeğinde sohbet etti. Fabrika ile ilgili brifing alan Vali Karaloğlu yerli üretim personel taşıma aracıyla üretim alanını inceledi.

Sanayiciyi fabrikalarında iş başındayken ziyaret ederek motive etmeye ve İlin Valisi olarak Ulu Şehre liderlik yapmaya çalıştığını ifade eden Vali Karaloğlu: ` Türkiye`nin yerli araç üretme iddiası var. Hedefi var, 2023 hedefleri var. Yerli araç deyince akla sadece otomotiv gelmemesi lazım. Bugün burada ziyaret ettiğimiz özellikle elektrikli hizmet araçlarını da yerli araç üretiminin bir parçası olarak görmek lazım. Şu anda önemli işler başarmış PILOTCAR. Pilot zaten koltuk markası olarak sadece Türkiye`nin değil dünyanın da bildiği özellikle iş makinelerinde, kamyonlarda, ticari araçlarda dünyanın bildiği ve tercih ettiği bir marka iken şimdi yanına PILOTCAR diye elektrikli hizmet araçlarını da koymuşlar. Sanayicilerimizi kutluyorum. Biz de etrafa bakıp babayiğit arıyoruz, memlekette varmış babayiğitler. Üretiyorlar, çalışıyorlar Türkiye`nin önü açık. Türkiye inşallah 2023, 2053, 2071 hedeflerine mutlaka ulaşacak ama mutlaka da sanayicimizle ulaşacağız. Devlet üretimde yok ama üretim yapanın yanında. Onlara destek için var. Biz de onun için buradayız.` dedi.

2016 itibariyle Dünyanın her köşesine araç gönderme hedeflerinin olduğunu belirten Haluk Yetek ise, Elektrikli hizmet araçları anlamında şu anda Türkiye`de ki tek yerli üretici olduklarını ve yıllık yaklaşık olarak 900 adet araç kapasitelerinin olduğunu belirtti.