pilotcar
Blog

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak herkesin görevi.
Bu konuda biz üzerimize düşeni yapıyoruz ve çevreye duyarlı
yeni nesil %100 elektrikli araçlar üretiyoruz.

Zengin Tasarım Çeşitliliğiyle Her Alanda Çevre Dostu Elektrikli Golf Araçları

  • 2021-05-28
Zengin Tasarım Çeşitliliğiyle Her Alanda Çevre Dostu Elektrikli Golf Araçları

Elektrikli golf arabaları alanında lider marka olan PILOTCAR elektrikli araçlar konusunda uzmanlaşmış deneyimli bir ekip tarafından sektörde çok önemli üretimlere ve başarılara imza atmıştır. Üretim sürecinde günümüz teknolojisinden en verimli şekilde yararlanılıp maksimum seviyede kalite için özen gösterilmiştir. PILOTCAR PC-2, PC-4, PC-6, PC-W, PC-A, PC-H modellerindeki en önemli özelliği maksimum seviyede çevreci olmalarıdır. Oldukça hassas işçilik ile üretilen elektrikli golf araçlarımızda gerekli olan motor gücü kullanılarak en ekonomik ve verimli modeller üretilmektedir. Elektrikli golf araçları trafiğe kapalı her alanda güvenle kullanılabilmekle beraber çevre dostudur. PILOTCAR marka çatısı altındaki elektrikli golf araçları iki kişilikten altı kişiliğe kadar çişitlilik göstermekte, aynı zamanda PC-W marka olan yük taşımak için oldukça pratik bir aracımız ve bunun yanı sıra engelliler için PC-H ve mini ambulans olarak PC-A modellerimiz mevcuttur.

İki ve Dört Kişilik Elektrikli Golf Araçları

İki kişilik olan golf araçları genelde site içerisinde, golf sahalarında, fabrikalarda pratik,hızlı ve kolay ulaşım için tercih edilir. Dört kişilik modeller genel olarak güvenlik görevlileri tarafından rutin turlarını gerçekleştirmek için tercih edilir. Bununla birlikte her türlü acil ulaşımlar veya bireysel kullanım içinde oldukça uygundur.

Altı kişilik Elektrikli Golf Araçları

Altı kişilik elektrikli golf araçları genellikle tatil köyleri, hava alanları, fabrikalar, hastaneler, golf sahaları, turistik bölgelerde gezi ve ulaşım benzeri yerlerde daha çok tercih edilmektedir. Elektrikli oldukları için düz alanlarda ve eğimin çok düşük olduğu seviyedeki yollarda kullanılabilmektedir.

Golf Arabalarının Kısa Tarihi

İlk üretilen golf arabası 1932 de el yapımı olarak üretilen bir arabaydı, engelli kişiler arasında oldukça popüler oldu. İnsanların golf sahalarında onları kullanmaya başlamaları 1950’lerin başlarında oldu. Elektrikli golf arabaları 1951’de kullanılmak için parkurlara ulaştı. Endüstriyel olarak üretilen yakıtlı golf arabaları ise 1971’de sahnelere çıktı ve oldukça büyük bir hit yakaladı. Şu anda bir çok golf sahasında hem yakıtlı hem de elektrikli arabaları görmek mümkün. Bugün, golf arabaları sadece golf sahalarında kullanılmıyor. Bazı farklı kullanımlara örnek verecek olursak, küçük toplulukları içermekte, ama bunlarla sınırlı değildir. Örneğin; Florida’daki küçük kasabalar ve köyler sadece dolaşmak için 50.000 araç kullanıyor. Kamp alanlarında, apartman kompleksi, çiftlik, özel depolama tesisi, plaj, büyük depolar, avcılıkla ilgilenenler veya sadece kişisel amaç ile de kullanılmaktadır.