pilotcar
Blog

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak herkesin görevi.
Bu konuda biz üzerimize düşeni yapıyoruz ve çevreye duyarlı
yeni nesil %100 elektrikli araçlar üretiyoruz.

Kimler Elektrikli Araç Kullanabilir?

  • 2021-06-11
Kimler Elektrikli Araç Kullanabilir?

Elektrikli araçlar yakıt kullanmadıkları ve karbon dioksit salınımı yapmadıkları için doğal olarak benzinli ya da dizel araçlara kıyasla çok daha çevre dostu bir “teknoloji” olarak kabul ediliyor.
Değişen dünyada ihtiyaç duyulan dönüşüm, sadece hayatımızdaki minik kararlarda değil, yaşamı etkileyen seçimlerimizde de sorumluluk duymamızı gerektiriyor.

Buradan yola çıkarak, sürücü ehliyetine sahip her yaş, cinsiyet ve coğrafyadan insanın rahatlıkla tercih edebileceği elektrikli araçlar, “petrol” ve “zehirli gaz” gibi sözcükleri hayatımızdan çıkarıyor. Dolayısıyla, bilinçli her tüketici hem çevresel hem de ekonomik anlamda elektrikli araç kullanımına yöneliyor. Bunun yanı sıra kolay şarj edilebilirlilik özelliği uzun ömürlü batarya teknolojisiyle birleşen elektrikli araçlar, kullanıcılara iyi birer yol arkadaşı oluyorlar. Pilotcar, tüketicilerini bilinçlendirmek adına elektrikli motora sahip bir araçla, içten yanmalı motora sahip bir araç arasındaki farkın sadece motorlarından ibaret olmadığını özelikle ifade etme ihtiyacı duyuyor.

Zira, elektrikli araçlarda içten yanmalı motorlardan farklı olarak vites kutusunun, debriyaj balatasının ortadan kalması ve eksilen parça sayısının bunlarla sınırlı kalmaması ekonomik anlamda da fark yaratıyor. Türkiye’de kullanılan benzinin dünyanın en pahalı benzini olduğunu düşünürsek bu parçaların elektrikli araçta olmaması içimizi bile rahatlatıyor diyebiliriz.

Dünya ölçeğine baktığımızda ABD ve Çin başta olmak üzere Avrupa’da hissedilir bir hızla tercih edilen elektrikli araçlar, günlük yaşamda sürücü ehliyeti olan her yaştan kişice rahatça kullanılabiliyor. Özellikle kalabalık şehirlerde, trafikte uzun süre geçirilen kentlerde ve benzin fiyatının el yaktığı ülkelerde elektrikli araçlar; kadın erkek ayırt etmeksizin genç ve yaşlı sürücülerce tercih ediliyor. Pilotcar, dünyada ve Türkiye’de elektrikli araç satış ve kullanımının nabzını tutan lider bir firma olarak avantajlı elektrikli araç teklifleri, farklı marka ve model çeşitleriyle her kesimden tüketiciye hitap ediyor.