pilotcar
Blog

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak herkesin görevi.
Bu konuda biz üzerimize düşeni yapıyoruz ve çevreye duyarlı
yeni nesil %100 elektrikli araçlar üretiyoruz.

Golf Araçları Hakkında Bilinmeyenler

  • 2022-01-25
Golf Araçları Hakkında Bilinmeyenler

Golf araçları hakkında bilinmeyenler veya yanlış bilinen hususların temel nedenleri, aracın sadece oyun alanı içerisinde kullanıldığı yanılgısıdır. Golf aracı 1932 yılında engelli insanların oyun sahasında rahatlıkla mesafe kat etmeleri kapsamında üretilmiştir. Günümüz bilgilerinden farklı olarak 1950 yılına kadar golf araçlarının %99-luk kullanımı sadece engelliler tarafından yapılmaktaydı. Üretiminden sonra golf araçları, hayatı kolaylaştırdığı gerekçesiyle hizmet sektörünün her alanında kullanılmaya başlanmıştır. Zira günümüz otelleri, hastaneleri, temizlik şirketleri, taşıma kurumları, güvenlik şirketleri ve b. kurumlar bu aracı yaygın kullanmaktadırlar.

Golf Arabası Trafiğe Çıkabilir mi?

Bireylerin bir diğer yanlış bildiği gerçek golf araçlarının trafiğe çıkamama durumudur. Zira golf arabası kullanımı genellikle ehliyet talep etmemekte, bu kapsamda da ehliyetsiz trafiğe çıkamama yanılgısı oluşmaktadır. Fakat trafik kuralları gereği, uygun motoru bulunan araçların, ehliyeti olmaları durumunda trafiğe çıkmaları mümkün olmaktadır.

Golf Arabası Hakkında Yanlış Bilinenler

Genellikle elektrikli golf araçları hakkında bireylerin yanlış bildiği temel faktörler bunlardır: • Golf araçlarının gün içerisinde birden fazla şarj olması gerekmektedir. Genel olarak yakıtlı araçlara kıyasla, Golf araçlarının verimliliği %4 daha fazla olmaktadır. Bu kapsamda temiz şebekeden şarj olan golf araçları, kullanım durumuna bağlı olarak uzun vadeli verim sağlayabilmektedir. • Golf araçlarının çoğunluğu sadece oyun alanında kullanılıyor. Genellikle günümüz koşullarının havayı kirletmeyen araçlara ihtiyaç duyması elektrikli golf araçlarının arzını da tetiklemektedir. Bu kapsamda üretilen araçlar, hizmet sektörlerinin her alanında kullanılmaya başlanmıştır. Dolayısıyla golf araçlarının oyun içi kullanımı, güncel olarak hizmet sektörü ve günlük yaşamdaki kullanımdan oldukça az olmaktadır. • Golf araçları oldukça pahalı ve bakım için inanılmaz masraf talep ediyor. Golf araçları hakkında bilinmeyenler arasında bu yanılgı, bireylerin yaşamlarını verimli sürdürmesinden alıkoymaktadır. Zira golf araçlarının pahalı olduğunu varsayan bireyler, tercihlerini daha pahalı ve doğaya zararlı araçlardan yana kullanmaktadır. Arabaya kıyasla cüzi miktar karşılığında elde edeceğiniz golf araçları, günlük şarj ihtiyacını sadece 5 TL civarında karşılamaktadır.

PİLOTCAR ile Mutlu Geleceğe

2011-den bu yana temiz bir dünya için kolları sıvayan şirketimiz, daha sürdürülebilir yaşamı hedeflemektedir. Amerika, Almanya ve Bulgaristan’da bulunan tesislerimiz araştırmalarımızı geniş müşteri yelpazesi kapsamında yapmamıza olanak sağlamaktadır. Araştırmalar sonucu ihtiyaçlar kapsamında arz edilen ürünler, garanti müşteri memnuniyeti sunmaktadır. Piyasadaki kalitenin en uygun biçimde üretilmesini sağlayan PİLOTCAR şirketi, fiyat belirleme işlemini de ihtiyaçlar kapsamında yapmaktadır. Şirket, varoluş sebebini teknolojik tasarım ve sürdürebilirlik kavramlarının önemli aktörü olmak şeklinde nitelendirmektedir. Siz de belirtilen bilgiler kapsamında elektrikli araç tercihinizi yaparak geleceğinizi PİLOTCAR ile güzelleştirebilirsiniz. Yukarıda belirtilen bilgiler eşliğinde golf araçları hakkında bilinmeyenler konusu kapsamında doğru bilgilere sahip olarak araç tercihinizi belirleyebilirsiniz.