pilotcar
Blog

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak herkesin görevi.
Bu konuda biz üzerimize düşeni yapıyoruz ve çevreye duyarlı
yeni nesil %100 elektrikli araçlar üretiyoruz.

Golf Arabası Bakım ve Onarım İpuçları

  • 2021-09-15
Golf Arabası Bakım ve Onarım İpuçları

Golf arabası; bir çok sektörde ihtiyacı artan, talebi yükselen, sıfır emisyon ile çalışarak çevreye zararlı herhangi bir gaz salınımını tamamen engellemiş, çevre kirliliğini sıfıra indiren ve kaynak kullanımı olarak doğa dostu bir teknolojiye sahip arabalardır. Bu arabalarda kullanılan teknoloji çevreyi koruma konusunda üst düzeydedir. Ozon tabakasının ve atmosferin tahribatını engellemek ve zararı sıfıra indirmek için tercih edilebilecek en uygun teknoloji elektrik teknolojisidir. Golf arabası aşınma ve yıpranmaya maruz kalması sebebiyle zaman zaman bazı parçaları değiştirmek gerekecektir. Arabanızın kontrollerinin yapılmasına karar vermeden önce bozulmasını veya kırılmasını arıza yapmasını beklemeniz halinde size maddi, manevi ve zaman anlamında zarar verir. Parçalarınızın hangilerinin zaman zaman değiştirimesi gerektiğini tahmin edebilmek için düzenli bakım ve kontrol gereklidir. Elektrikli gol arabalarınız düzenli kontrollerinizi yaptırdığınız sürece maksimum verimle tam zamanlı çalışacaktır. Çalışma sıklığına ve bulunduğu koşullara göre elektrikli golf arabalarınızı aylık, üç aylık, altı aylık ve yıllık periyodik bakımlar ile bütün yedek parçaları sarf malzemeleri ve ekipmanları elden geçirilmesinde fayda var. Bu şekilde sürpriz bir arıza veya bozulmaların önüne geçmiş olursunuz. Golf arabası performansını korumak ve dayanıklılığını arttırmak için düzenli bir şekilde bakım yaptırmanızda büyük fayda var. Sorunsuz bir şekilde uzun süre çalışmasını sağlıyacak ve masraflı onarımları azaltan bir yıllık bakım programı kesinlikle gereklidir.

Golf Arabası Bakımı İçin İpuçları

Fren Bakımı

Elektrikli golf aracınızdaki mekanik frenler yıllık kontrol edilmeli ve servisi yapılmalıdır. Bu bakım frenin pedleri, tamburları, kabloları ve pedalı kontrol edilmesini, temizliği yapılmasını ve ayarlanmasını içerir. Uygun ve düzenli bakım yapılmayan frenler pahalı onarımlara sebep olabilir ve araçtaki yolcular için tehlike oluşturabilir. Özellikle fren pedalınızın düşük veya gıcırtılı olduğunu fark ettiğinizde bozulmasını beklemeden hemen baktırmakta fayda var.

Lastik Bakımı

Elektrikli golf arabanızda lastik basıncı önemlidir. Aylık olarak kontrol edilmesi ve üreticinin tavsiye ettiği basıncı doldurmanız gerekir. Örneğin gereğinden fazla şişirilmiş lastik dengesiz aşınmaya sebep olabilir ve lastiğin ömrünü kısaltmakla birlikte aracınızın performansını da zorlar.

Akü Bakımı

Akü, golf arabasının hayati bir parçasıdır. Uygun şekilde korunmaz ise çok maliyetli masraflara yol açar. Düzgün bir şekilde bakımlı batarya en az 4-5 yıl dayanmalıdır.