pilotcar
Blog

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak herkesin görevi.
Bu konuda biz üzerimize düşeni yapıyoruz ve çevreye duyarlı
yeni nesil %100 elektrikli araçlar üretiyoruz.

Elektrikli Golf Ve Hizmet Araçlarının 5 Kullanım Alanı

  • 2022-04-29
Elektrikli Golf Ve Hizmet Araçlarının 5 Kullanım Alanı

1932 yılında, birkaç golf sopası, birkaç golf filesi ve 2 golfçüyü taşıma amacı ile benzinli golf arabası icat edildi. Lityum-iyon pil teknolojisinin gelişmesine bağlı olarak, benzinli modellerinin yerini, elektrikli golf arabaları aldı. Bu sayede golf arabaları, golf sahalarının dışına çıktı. Her ne kadar ismi golf arabası olarak kalsa da, açık-kapalı alanlarda kullanılabilirliği sayesinde, değişik birçok alanda insanlara hizmet etmektedir.

Hastaneler

Elektrikli hizmet araçları ve elektrikli golf arabası, fosil yakıt tüketmemesi sebebiyle, emisyon gazı salınmaz. Bu sayede gerek sessiz çalışması, gerekse çevre dostu olması sebebiyle hastanelerin iç ve dış mekanlarında, yük taşıma aracı, hasta nakil aracı olarak kullanılır. Bu sayede hastalar daha konforlu tedavilerini yaptırmış olurlar. Günümüzde hastanelerin devası yapıda, birçok açık ve kapalı alan eklentilerden oluştuğu düşünüldüğünde, elektrikli hizmet araçlarına olan ihtiyaç kaçınılmaz.

Hayvanat Bahçeleri

Hayvanat bahçeleri, barındırdığı birçok hayvanın yaşam alanıdır. Hayvanat bahçeleri mümkün olduğu kadar, hayvanların doğal yaşam alanlarına benzer şekilde dizayn edilir. Doğal yaşam içerisinde yer bulamayan, fosil yakıtlı araçların gürültüleri, hayvan hayatını olumsuz etkiler. Tedirginlik duyan hayvanların yaşam süreleri kısalır, metabolizmaları bozulur. Bu da istenmeyen durumdur. Bu sebepten hayvanat bahçelerinde elektrikli hizmet araçları ve elektrikli golf araçları kullanılması gerekir.

Havaalanları

Havaalanları açık ve kapalı birçok eklentiden oluşur. Oldukça fazla geniş alana sahiptir. Havaalanlarında hizmetlerin yürütülmesi için, zaman oldukça önemlidir.

  • Bagaj taşımacılığı.
  • Yolcu taşımacılığı.
  • Kargo taşımacılığı.
  • Temizlik hizmetleri.

Gibi hizmetlerin yerine getirilmesinde, elektrikli hizmet araçları ve golf araçları kullanılır. Sessiz çalıştığından ve emisyon gazı salınımı yapmadığından, havaalanlarının açık ve kapalı alanlarında sağlıklı, konforlu bir şekilde kullanılır. Bu sayede verilen hizmetler aksatılmamış olur.

Bu resim için alternatif metin açıklaması yok

Alışveriş Merkezleri

Alışveriş merkezleri kapalı ve açık alandan oluşan büyük yapılardır. Ürün stoku için, kapalı alanda bulunan büyük depolara sahiptirler. Ürünlerin istiflenmesinde, mağaza içi dağıtımında elektrikli hizmet araçları kullanılır. Fosil yakıtlı araçlar gibi emisyon gazı salınımı yapmadığı için, çalışanlar, ürünler ve müşteriler zararlı gazlardan etkilenmez.

Güvenlik Hizmetleri

  • Hastaneler
  • Alışveriş merkezleri
  • Sanayi siteleri
  • Toplu konut siteleri

gibi birçok alanda güvenlik hizmetleri verilir. Güvenlik hizmetlerinde devriye hizmetlerinin yerine getirilmesinde, elektrikli hizmet araçlarından ve golf araçlarından faydalanılır. Ekonomik yaktı tüketimi, sessiz çalışması, çevre dostu olması avantajlı kullanım sağlar.