pilotcar
Blog

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak herkesin görevi.
Bu konuda biz üzerimize düşeni yapıyoruz ve çevreye duyarlı
yeni nesil %100 elektrikli araçlar üretiyoruz.

Elektrikli Araçların Çevreye Katkıları Nedir / Nasıldır ?

  • 2021-06-11
Elektrikli Araçların Çevreye Katkıları Nedir / Nasıldır ?

Bir veya daha fazla elektrik motorunun bağlı olduğu bataryaya depoladığı elektriğin kullanılarak çalıştırılan bir tür olan elektrikli araçlar, günümüzde hızla ivme gösterdiği otomobil sektöründe önemli bir etki ve yere sahip oldu.

Bunun başlıca nedenleri arasında direkt ya da dolaylı olarak çevreye ve cebimize olan yararı bulunuyor elbette ki.
Türkiye'nin elektrikli araç sektörünün yatırımları ve modelleriyle öncü ismi Pilotcar olarak, elektrikli araçların çevreye olan katkılarının altını çizmekte yarar görüyoruz.
Elektrikli araçlar, içten yanmalı motorla çalışan otomobillere göre egzoz gazı salınımına bağlı gelişen çevre kirliliğinin önüne geçebilecek yegâne ulaşım aracı olarak yüzyıla damgasını vuruyor. Bugün şehirlerin üstüne bir leke gibi oturan hava kirliliği, özellikle kış aylarında kendini iyiden iyiye gösteriyor. Elektrikli araçlar, mikro ve makroda bu kirliliğin önüne geçecek sistemiyle ne bir gaz salınımı yapıyor, ne de 'gezegenin kanı' olan petrol gibi değerli ve sağlıklı bir madeni zenginliğin benzin, mazot halini alarak bir zehire dönüşmesine neden oluyor.

Elektrikli araçların çalışmak için yakıta değil de elektriğe ihtiyaç duymasıysa ülkemizdeki petrol fiyatlarını düşündüğümüzde cebimize olan katkısını da gözler önüne seriyor.
Macroda ise şehir ve hava kirliliğindeki azalmaya bağlı olarak oluşan küresel ısınmanın önüne geçen elektrikli araçlar, hayatı kolaylaştıran ve yaşamı destekleyen kullanımlarıyla modern çağa ait bireyler olarak konfor ve huzuru da beraberinde getiriyor.
Diğer taraftan elektrikli şarj istasyonlarının elektrikli araç bilincinin oturmaya başlamasıyla günden güne artış gösteriyor. Bu istasyonlar, özellikle dünyadaki akaryakıt devlerinin benzin istasyonlarında da yer alıyor.

Gelişen teknoloji ve dönüşen yaşam standartları eksenlerinde değişen tercihlerimiz bizleri elektrikli araç kullanımına itiyor. Elektrikli arabaların sağladığı avantajlar tüketicilerin gözünden kaçmıyor. Tam bu noktada, üretim ve tasarımlarıyla dünya ve Türkiye'de yaşama katkı sağlayan Pilotcar, ihtiyaca yönelik birbirinden farklı elektrikli araç modellerini pilotcar.com.tr adresinden potansiyel tüketicilerin beğenisine sunuyor.<