pilotcar
Blog

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak herkesin görevi.
Bu konuda biz üzerimize düşeni yapıyoruz ve çevreye duyarlı
yeni nesil %100 elektrikli araçlar üretiyoruz.

Dünden Bugüne Değişen - Gelişen Golf Araçları Zamana ve Engellere Meydan Okuyor

  • 2020-04-26
Dünden Bugüne Değişen - Gelişen Golf Araçları Zamana ve Engellere Meydan Okuyor

Golf araçları ilk piyasaya çıktığı zamanlardan bu yana, sürekli olarak değişmekte ve gelişmektedir. Golf araçlarının daha yeni yeni kullanılmaya başlandığı zamanlarda engeli olan insanlar için de kullanılabilirliği sayesinde, engeli olanlar tarafından da kullanılmaktaydı. Kullanım alanları bugünkü kadar geniş değildi tabii. Günümüzde ise bir hayli bir geniş kullanım alını mevcuttur. PILOTCAR her zaman engellerle baş etmeyi bilmiş ve hep engellerle savaşmış, engellerin üstünden gelmeyi bilmiştir. Tasarımlarında da bunu göstermiş ve engellere meydan okumak adına, “engelsiz” anlayışıyla engeli olanlar için de kullanıma uygun araçlar üretmiştir.

Golf Araçlarının Tarihi Gelişimi Nasıl İlerlemiştir?

Yaygın olarak verilen bilgilere göre golf 12. Yüzyılda ilk olarak İskoçlar tarafından oynanmaya başlandığı yöndedir. Roma İmparatorluğu zamanında başlandığı da yine ileri sürülmüştür fakat az bir olasılık içermektedir. Uçsuz bucaksız alanlarda doğayla içe içe yapılan bir spor olan golf bugün bazılarımızın hobisi olmuştur. İlk golf arabasının üretim tarihi; Yaklaşık olarak 1932-3 olarak bilinmektedir. Geniş çaplı alanlarda oynan golf oyunu, beraberinde golf sahalarında golf araçlarına ihtiyaç duymayı getirmiştir. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak üretilen araçlar, döneminde dahi birçok işe hizmet etmiştir. Zamanla o kadar işlevsel ve o kadar kullanışlı hal almıştır ki bugünlerde trafik dahil çok fazla alanda rastlamamız mümkündür.

Golf Araçları Ne Kadar Kullanışlıdır?

Kullanış alanları olarak ayırmak gerekirse, yakıt kullanım süresi açısından, konfor açısından, dayanıklılık açısından ayırmak ve değerlendirmek mümkündür.

  • Yakıt Açısından Ne Kadar Kullanışlı: PILOTCAR tarafından üretilen çevre dostu elektrikli golf araçları yaklaşık olarak 8-9 saat gibi uzun saatlere kadar pil yüzdesine sahiptir.
  • Konfor Açısından Ne Kadar Kullanışlı; Tasarım harikası olan golf araçlarının konfor konusunda da oldukça başarılı bir yapısı vardır. Koltuk dizaynından, Araç yüksekliğine, direksiyon tasarımına kadar her şey olabildiğine ince düşünülmüş ve uygulanmıştır.
  • Dayanıklılık Açısından Ne Kadar Kullanışlıdır: Gerek insan gerek yük taşımak amacıyla üretilen golf araçlarının en büyük artılarından biri olan dayanıklılığına uzun ömür de eklenmiştir
Özetlemek Gerekirse:

PILOTCAR müşterilerine en az masrafla en kaliteli golf aracı sahibi olma imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda çeşitli modelleri ve göz alıcı dizaynıyla da sevenlerin karşısına çıkarak, çokça beğeni toplamaktadır. Çekişmenin hat safhada olduğu bu sektörde öncülüğü; yenilikçi ve düşünceli yapısıyla elinde tutmaktadır.