pilotcar
Blog

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak herkesin görevi.
Bu konuda biz üzerimize düşeni yapıyoruz ve çevreye duyarlı
yeni nesil %100 elektrikli araçlar üretiyoruz.

Değişen Dünyanın Gelişen Teknolojisi Elektrikli Hizmet Aracı

  • 2020-07-14
Değişen Dünyanın Gelişen Teknolojisi Elektrikli Hizmet Aracı

Elektrikli hizmet aracı, değişen teknolojinin yeni bir parçası haline gelmiştir. Dünya genelinde büyük bir değişiklik yoluna girmek zorunda olan otomobil sektörü sadece binek araçlarda değil hizmet araçlarında da elektrikli olarak üretilmeye ve satışa sunulmaya başlanmıştır. %100 dolu batarya ile uzun süreler çalışabilen bu tip araçlar gerek çevre koruyucu oluşlarıyla gerekse maddi açıdan sağlamış oldukları getiriler ile pek çok fayda sağlamaktadırlar. PILOTCAR tarafından üretilen ve trafiğe çıkış izinli araçlarının yanında trafiğe kapalı alanlar içinde özel olarak tasarlanmış araçlar ile bir hayli geniş bir müşteri portföyüne hizmet vermektedir.

Elektrikli Araç ile Benzinli Araç Arasında ki Farklar

  • Elektrikli araçlar çok daha az parça mekanizması ile çalıştığından içten yanmalı motor ile çalışan araçlara oranla daha büyük avantaj sağlar. Bu avantajlar parçaların az olmasından ötürü özellikle benzinli araçlarda bulunan ve sıklıkla bakım, değişim veya kontrol edilmesi gereken parçaların bu süreç çerçevesinde çıkarmış olduğu masraflar elektrikli araçlarda söz konusu olmadığından artı olarak dönmektedir.
  • Bu iki tip motoru kalkış hızı açısından değerlendirildiğinde içten yanmalı motorlarda bulunan karmaşık ve çoklu sistemden ötürü kalkış hızı elektrikli araçlara oranla daha yavaş olmaktadır.
  • Elektrik ile çalışan araçlar diğer motor türleri ile çalışan araçlara oranla daha pahalı olduğundan avantajsız gibi görünse de aslında uzun vadede bu tip araçlar daha verimli ve yararlı olmaktadır. Elektrikli araçların daha pahalı olması sebebine değinilmek gerekirse; üretim maliyetleri diğer tip motorlar ile çalışan araçlara oranla daha fazla olmasıdır. Elektrikli araçlarda kullanılan piller günümüz şartlara göre pahalı olduğundan düşük bütçeli tüketiciler tarafından sağladığı çokça faydaya rağmen tercih edilme oranları daha düşüktür.
  • Her ne kadar içten yanmalı motorlarda daha çok mekanik parça bulunsa da elektrikli araçlar içinde bulundurmuş olduğu pillerinden mütevellit daha ağırdır.

Elektrikli araç, elektrikli hizmet aracı denilince akıllara ilk gelen isim olarak PILOTCAR, yerli üretim olmasından ötürü de ayrıca sevilmekte ve tutulmaktadır. Bünyesinde barındırdığı tecrübeli, donanımlı çalışanlarının öngörülü ve yaratıcı bakış açıları ile sektörel bazda rakiplerinin önünde, sektöre öncülük etmeye devam ediyor.